Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 181 людина

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Дата: 3 травня 2023 о 20:41, Оновлено 3 травня 2023 о 20:42
266 переглядів

Щороку 9 листопада на теренах нашої держави відзначається День української писемності та мови. Свято, що нагадує нам про важливість розвитку та збереження рідного слова. Відзначати ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ стало добою традицією і в Краматорському вищому професійному училищі. З цієї нагоди викладачі – словесники підготували безліч відкритих заходів, які провели протягом тижня з 7 по 11 листопада, щоб вкотре долучити учнів та колег до мелодійного українського слова.
Викладач Колієва Ольга 7 листопада провела відкритий урок з української літератури за темою «Образи нових жінок-інтелектуалок у новелі О. Кобилянської «Valse melancolique»». Разом з учнями вона проаналізувала філософію жіночого самовираження; розглянула характери, ідеали, цінності літературних героїнь; з’ясувала роль музики як невід’ємної складової авторської ідейно-естетичної свідомості; дослідила особливості музичного символу у творі. Урок був сповнений атмосферою добра, красоти та почуттями прекрасного.
Викладач Рябенко Валентина провела відкритий урок з української мови за темою «Художні засоби», де учні групи ВПП 21-10 «Перукар (перукар-мольєр). Манікюрник» та присутні колеги поглибили свої знання з цієї теми. Адже роль художніх засобів у творах та повсякденному мовленні надзвичайно велика. Вони надають нашому мовленню яскравості, емоційності та неповторності. Учні активно працювали з інтерактивними завданнями на освітніх платформах Learning.ua та Всеосвіта, відшукували рефрен, антитезу, порівняння та епітети у текстах пісень Святослава Вакарчука. Урок пройшов на високому рівні, більшість присутніх почерпнули для себе нові знання в використанні інтерактивних методів та прийомів проведення занять.
10 листопада викладач української мови Віннік Володимир разом з групою першого курсу ВПП 22-3 розбиралися в особливостях використання власне української та запозиченої лексики у різних мовленнєвих ситуаціях, говорили про чистоту мови та вживання сленгу під час спілкування. На уроці були використані різні інтерактивні методи та виконані вправи на платформах: Word wall, Learning Apps, Всеосвіта, онлайн пазли та хмари слів, в результаті чого всі дійшли висновку, щоб зберегти свою самобутність та ідентичність, свій український дух та волю треба почати з малого – з себе, зі свого ставлення до оточуючих, до рідної мови та історії. Вивчаючи мову, користуючись нею у всіх сферах діяльності ми піднімаємо не тільки власний імідж, а й престиж української мови, а наше мовлення стає чистим, яскравим, експресивним.
11 листопада відбувся відкритий урок викладача української мови та літератури Єфремовцевої Олени. На уроці учні пригадали про дієприкметник та на вправах закріпили знання про активні та пасивні дієприкметники. Відеозустріч проходила з групою ВПП 20-10, учні були дуже активні, добре попрацювали та отримали гарні оцінки.
11 листопада відбувся виховний захід на тему: ,,Ольга Кобилянська – царівна української літератури!”, який провела Колієва Ольга. Учні разом з присутніми викладачами та майстрами розкрили велич і безсмертя української письменниці, світового генія, неперевершеного майстра слова Ольги Кобилянської, показавши красу і неперевершеність її творів; підкреслили місце «царівни» в українській літературі, показали велике значення її творчості в наш час.
Майстер виробничого навчання Михайленко Вікторія провела виховний захід до дня української писемності та мови «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті» та виховну годину «Батьківська криниця» націлені на популяризацію української мови у всіх сферах людської діяльності, зазначивши, що мова – код нації, і не знайшовши правильної комбінації – людина втрачає частинку себе, зв’язок зі своїм корінням.
Протягом тижня учні брали участь у різних мовних конкурсах: І етапі ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка; ІІІ Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови імені Петра Яцика на платформі HUMAN; І етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика; Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності-2022; Всеукраїнській олімпіаді з української мови на платформі «Всеосвіта»; у Флешмобі до Дня української писемності та мови «Мова має значення», який був організований НМЦ ПТО у Донецькій області; а також у тематичному спілкуванні до Дня української писемності та мови «Ніхто не переможе мій Народ» від Палацу молоді «Юність». Всі учасники отримали купу позитивних вражень та емоцій, і були нагороджені дипломами, подяками та грамотами.
Тож плекайте українську мову, бережіть її, шануйте – все буде Україна.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.